11 Eesti ettevõtet, kes teevad hästi Instagrami

Instagrami turundus

Kas sul on ka vahel inspiratsiooni puudus, mida järgmiseks Instagrami postitada?

Ei ole hullu, seda juhtub nii mõnelgi. Selleks oleme välja otsinud 11 parimat Instagrami kontot Eestis, kes on edukalt oma toote või teenuse turundamisega Instagramis hakkama saanud. Ehk leiad inspiratsiooni, mida uut Instagramis proovida.

Vaata järgi, kes need on ja mida sina ise neilt õppida saaksid.

1. @sportlandeesti

Jälgijaid kokku: 38 800

Sportland Eesti on suureks eeskujuks kõigile neile, kes soovivad oma Instagrami tegevustesse kaasata mõjuisikuid. Kui vaadata  @sportlandeesti Instagrami kontot, siis see koosneb eelkõige inimestest. Nad on kaasanud palju mõjuisikuid kui ka enda töötajaid. Kontol on olemas ka omanäoline stiil: postituste pealkirjad algavad kõik samamoodi (näide: ? NUPTSE ?).

Sportland on oma biograafia üles ehitanud ka erinevate Story Highlightsidega, mis näitab, et konto on aktiivne.

Lisaks on Sportland välja arendanud Instagramihashtage, mida inimesed kasutavad. Näitena võib tuua:

#minaviitsin – postitusi kokku 3838

#ketsiusku – postitusi kokku 459

#sportlandeesti – postitusi kokku 6646

Sportland Instagram

2. @myfitnesseesti

Jälgijaid kokku: 11,200 tuhat

Lähme siis sporditoodete pakkujalt sporditeenuse pakkujale üle. MyFitness Eesti on samuti oma Instagrami tegevusse kaasanud palju inimesi. Nende Instagrami kontol toimuvad pidevalt Story takeoverid ehk mõjuisikud võtavad @myfitnesseesti Instagrami konto üheks päevaks enda kätte. Seega kõik, kes soovivad enda Instagrami Storysi aktiivsemaks muuta, jälgige @myfitnesseesti tegevust.

#myfitnesseesti – postitusi kokku 12,6 tuhat

3. @tassikoogid

Jälgijaid kokku: 6662

Kui sportlikud kasutajad on vaadatud, võib lubada endale ka midagi magusat.  Tassikoogid on ehitanud oma Instagrami konto üles pastelsete toonidega. On näha, et nad on oma Instagrami feediga vaeva näinud. @tassikoogid Instagrami kontolt saab kindlasti inspiratsiooni stiilse Instagrami feedi loomisel.

Nende biograafia on lahendatud samuti väga stiilselt: kasutatud on emotikone ja hashtage.

Hashtagid:

#tassikoogid – 2510 postitust

 4.@premiajaatis

Jälgijaid kokku: 12 500

Liigume nüüd koogikeste juurest jäätise juurde. Oma Instagramiga on palju vaeva näinud ka Premia jäätis, kes kasutab nii enda tehtud kui ka klientide pilte. @premiajaatis Instagrami kontol on näha, et inimesed on postitustele palju kaasa elanud: like’nud ja kommenteerinud. Premia Instagrami kontolt saab ideid, kuidas inimesi paremini postitustega kaasata.

@premiajaatis Instagrami konto eripära on see, et kogu sisu on eesti keeles.

Hashtagid:

#premiajäätis – postitusi kokku 893

5. @breden_kids

Jälgijaid kokku: 12 700

Spordist ja magusast jõuame ringiga lasteriiete juurde. Breden Kids on teinud head tööd oma Instagrami feediga. Kui vaadata nende feedi on näha, et iga kolmas postitus on pilt tekstiga, kus on laste emasi kõnetav huumor. @breden_kids kontolt saab inspiratsiooni sellest, kuidas eristuda teistest Instagrami kontodest ning luua lõbus vaib.

Hashtagid-

#bredenkids – postitusi kokku 8538

Vaata, kuidas saada Instagramis esimesed 1000 jälgijat

6. @boft.ee

Jälgijaid kokku: 6470

Selleks, et kogu Instagramis loodud sisu saaks jäädvustada ka paberkandjal, on loodud Boft Eesti pildiautomaadid. Boft Eesti Instagrami kontol olevad postitused on loodud väga põnevalt. @boft.ee kontolt võib leida nii mõnegi idee, mida uue postituse tegemisel proovida.

#bofteesti – postitusi kokku 580

7. @georgotsspahotel

Jälgijaid kokku: 1833

Saaremaal asuv Georg Ots Spa on lähenenud asjale väga kavalalt: nende Instagramis on peamiselt ilusad pildid Saaremaast, mis lausa kutsuvad inimesi Saaremaale. Kogu kontol olev sisu on inglise keeles, millest võib eeldada, et nad on sihikule võtnud ka turistid. Kasutatud on nii teiste inimeste pilte kui ka enda tehtud. @georgotsspahotel Instagrami kontolt saab kindlasti inspiratsiooni strateegia osas: kõigepealt tuleb inimene Saaremaale kutsuda.

Hahstagid:

#gospa – postitusi kokku 10,8 tuhat

#georgotsspa – postitusi kokku 918

8. @rahva.raamat

Jälgijaid kokku: 7292

Rahva Raamat on saanud hakkama enda turundamise läbi erinevate tegevuste. Nad on kindlasti inspiratsiooniks neile, kes ei tea kuidas oma toodet turundada võiks. Nende tegevuses paistab välja julgus läheneda asjadele teisiti.

#rahvaraamat – 3658

Loe, kuidas saada Instagramis esimesed 1000 jälgijat

Instagram Rahva Raamat

9. @visitestonia

Jälgijaid kokku: 51 100

Lõpetuseks toome välja konto, mille üle võib küll uhke olla. @visitestonia postitab Instagrami ilusaid ja erilisi kohti Eestimaast. Enamasti kasutavad nad teiste inimeste pilte, kuid mõni postitus on ka nende enda poolt. Kogu sisu on ingliskeeles, et turist saaks hea ülevaate Eestist.

Instagram visit Estonia

10. @tv3eesti

Jälgijaid kokku: 29 400

TV3 Eesti näitab head eeskuju, kuidas meediakanal end sotsiaalmeedias turundada saab. TV3 mitte ei turunda iseennast, vaid sisu, mida sealt leiab. @tv3eesti Instagrami feedist ja Instagram Storyst leiab ka väga värvikaid kommentaare ja telgitaguseid. Kogu sisu on otseloomulikult eesti keeles.

11. @boostyourself

Jälgijaid kokku: 20,100

Vahel peab ka iseennast kiitma. Toome välja enda Instagrami konto (@boostyourself), kus oleme tänaseks pika teekonna maha käinud. Boost Yourselfi Instagrami kontolt saab inspiratsiooni sellest kuidas on võimalik turunduda toodet läbi lõppeesmärgi. Me ei räägi mitte ainult tootest, vaid ka sellest, mis on smuutide joomise tulemus. Postitame @boostyourselfi Instagrami palju õnnelike inimeste pilte, kes on valinud endale tervislikuma eluviisi. Kogu meie Instagrami konto keerleb ümber inimeste, kellega me suhtleme väga aktiivselt. Soovitame võtta õppust sellest ka teistel.

#boostyourself –  postitusi kokku 19,1 tuhat

Instagram Boost Yourself

Kokkuvõtteks

Kõik nimekirjas olevad kontod on väga tublid. Isegi kui kontode jälgijate arv on erinev, ei tähenda see seda, et üks oleks teisest kehvem. Neil kõigil on omad tugevad ja veel arengut vajavad küljed. Küll aga, on midagi, mis on nimekirjas olevatel kontodel sarnast: järjepidevus.

Selleks, et sinu Instagrami konto oleks edukas, tuleb olla järjepidev postituste tegemisel. Loo endale kindel strateegia, mida sul oleks kerge järgida. Ei tohi ära unustada, et ka nädalavahetus kuulub nädala sisse. Postitusi on võimalik ette teha, mis tähendab, et vabandused siin kohal ei lähe arvesse. Julge proovida midagi uut – kõik teevad vigu.

Kokkuvõtvalt edu tuleb järjepideva testimise tulemusel.

Tule Facebooki ja Instagrami turunduskoolitusele ja õpid, kuidas ja miks Boost Yourself Instagrami äris kasutab.

Pildi autor: Unsplash, Erik Lucater

MEELDIS? JAGA EDASI