Kuidas luua 50 000 - 100 000 aastas teeniv mikroäri, töötada asukohavabalt ja olla iseenda ülemus

PRAKTILINE ETTEVÕTLUSE KURSUS

Kujuta ette elu, kus sa võid iga päev tegeleda sellega, mis sulle päriselt huvi pakub.

Sa teed tööd, milles sa loomupäraselt hea oled, mitte ei pea ametit, mis pole sind kunagi päriselt köitnud.

Sa oled oma aja peremees ja võid suvalisel kolmapäeval oma vanaemale appi minna, ilma et peaksid selleks ülemuselt luba küsima.

Sa saad töötada sealt, kus sa parasjagu oled – Bali saarelt, lemmikkohvikust või mõnusast maakodust.

Sa ei pea raha pärast muretsema, sest sa tead, kuidas seda teenida. Su sissetulekul ei ole lage.

Mikroäride revolutsioon on alanud

Inimesed üle kogu maailma töötavad järjest rohkem iseendale, mitte ülemusele. Töötamise tähendus on muutumas ja ka sinul on võimalus sellest osa saada.

Ettevõtlusega alustamiseks ei ole vaja uhket kontorit, ülikoolidiplomit ega suurt algkapitali. Sa ei pea selleks isegi “ettevõtja tüüpi” inimene olema. Elame uuel ajastul, kus igaühel on võimalus luua oma mikroäri, millega teenida lisaraha või teha sellest endale töökoht.

Kõige parem on, et selle kõigega saab algust teha palgatöö kõrvalt… ilma, et peaksid millegagi riskima.

Sulle ei meeldi su praegune töö ja madal palk?

Olen olnud samasuguses olukorras nagu sina. Võib-olla hullemas.

Minu nimi on Sven Nuum. 

Alustasin suure tõenäosusega umbes samasugusest olukorrast nagu sina. 

Olen teinud oma täiskasvanuea erinevates ametites 10 aastat palgatööd. Ma polnud seal ei iseenda ega oma eluga rahul. Mu töö ei meeldinud mulle, ma ei saanud oma aja üle ise otsustada ja ka raha oleks võinud kuu lõpus rohkem kätte jääda.

Mu tegevusel puudus minu jaoks suurem tähendus ja mu silm ei säranud. Vaikselt hakkas tekkima hirm, et kas selline ongi mu ülejäänud elu…

Tahtsin midagi muud.

Mõtlesin ettevõtlusest, aga mul polnud kõige vähematki aimu, mida selleks tegema peab. Mul polnud ühtegi ettevõtjast sõpra ega sugulast, kelle käest oleksin saanud nõu või abi küsida.

Mõistsin, et telekavaatamine või motivatsioonitsitaatide lugemine mind edasi ei aita. Mul oli vaja uusi teadmisi ja oskusi.

Hakkasin lugema kuhjade viisi enesearengu-ja äriraamatuid ning osalema erinevatel koolitustel.

Pärast pikka tööpäeva vaatasin kodus digiturunduse kursusi ja lugesin igal võimalikul hetkel. Tegin endale veebilehe, et teada saada, kuidas selle loomine käib.

Mul polnud õrna aimugi, kas neist oskustest mulle kunagi ka kasu on. Võib-olla oleksin võinud selle aja niisama tšillides mööda saata.

Teadsin aga üht: pean proovima ja andma endast parima, sest keegi teine mind päästma ei tule. Ma pean ise vastutuse võtma.

Sven Nuum Nullist koolitus

Sven Timo Porvaliga, ’12 tundi turundust’

Tasapisi hakkas tekkima arusaam, kuidas ettevõtlus käib ja usk, et ka mina võin sellega hakkama saada. Hakkasin töö kõrvalt vaikselt erinevate projektidega katsetama.

Kuni sinnamaani ma tegelikult lõpuni ei uskunud, et mul on võimalik teha tööd, mis mulle päriselt meeldib. Täna võin käsi südamel öelda, et alates 2013. aastast, mil ma täiskohaga ettevõtjaks hakkasin, pole ma kordagi tundnud, et see, mida ma teen, on üldse töö.

Olen kaasasutaja kolmes ettevõttes, millest said kiiresti oma kategooria juhtivad brändid. Praeguseks on need kokku internetis müüki teinud 3 034 099 euro eest.

Lisaks olen aidanud sadadel nii väikestel kui ka suurtel Eesti ettevõtetel teenida sotsiaalmeediaturundusega kümneid miljoneid eurosid (nt Tartu Ülikool, Breden Kids, Macta Beauty, Elisa, Placent Activ Milano, GOSPA, Edu Akadeemia, Alar Ojastu jpt.).

Ma ei ütle seda hooplemiseks, vaid selleks, et sa võiksid olla kindel: sind õpetab praktik, kes on ise selle teekonna läbi teinud. 

Ettevõtlusega alustamiseks ei ole vaja uhket kontorit, ülikoolidiplomit ega suurt algkapitali. Sa ei pea selleks isegi “ettevõtja tüüpi” inimene olema. Elame uuel ajastul, kus igaühel on võimalus luua oma mikroäri, millega teenida lisaraha või teha sellest endale töökoht.

Kõige parem on, et selle kõigega saab algust teha palgatöö kõrvalt… ilma, et peaksid millegagi riskima.

Nüüd olen oma ettevõtlus-kogemusest saadud parimad teadmised välja valinud ja terviklikuks kursuseks kokku pakkinud

MIDA SA KURSUSEL EI ÕPI

Kursusel osalejate tagasiside

“Mulle väga meeldis toote-teenuse testimise idee. Ise oleksin ka hakanud raketti ehitama enne kui oleks olnud teadmist, kas keegi on ka valmis seda ostma. Enne ma kujutasin ettevõtlust ette kui midagi suurt ja hirmsat. Ja kohe kindlasti oli mul uskumus, et mina ei ole ettevõtjaks loodud. Nüüd paistab see hoopis selgem ja vähem hirmutav :)"
⭐⭐⭐⭐⭐
Pille-Riin Meerits
“Palju oli hetki, kus ma tundsin, et mingid adutud killud jooksid omale kohale, olgu see siis nt äriidee väljamõtlemise ja viimistlemise osas, enda teenuse kujundamisvõimaluste osas jne. Sain väga palju praktilisi nõuandeid, mis puudutasid nii kodulehte, copywritingut, enda profiilide ülesehitamist, tööriistu veebist logodeni. See on kursus, mida rahas hinnata on väga raske, sest kuidas hinnata vääriliselt segu kogu saadud inspiratsioonist, eneseteadvusest, teadmistest, tööriistadest, toetusest..?”
⭐⭐⭐⭐⭐
Piret Raadom
"Iga seminaripäev oli selline tunne, et mu pea plahvatab - kuidas on võimalik, et nii palju uut infot on pakitud 4 tunni sisse. Viimase aja kõige suurem avastus ongi, et palgatöö ei ole turvaline ja olen väga rahul, et raha sinu kursusesse investeerisin. Ma ei tea palju mul aega kuluks, kui ma kõike seda infot ise oleksin pidanud googeldama."
⭐⭐⭐⭐⭐
Kätlin Luht
“Mikroäri kursusega alustades oli mul idee tegelikult juba paigas. Kuid soovisin Sveni teadmisi ja praktikaid õppida juurde, et seda timmida paremaks. Võimatu on minu jaoks liigitada üht õppetundi teisest mõjukamaks. Kuid oskus küsida Miks ja GROW-mudeli läbitöötamine aitas kindlasti nii ettevõtluse kui ka elu missiooni kujundada selgemaks."
⭐⭐⭐⭐⭐
Kristi Roos-Grossmann
“Mul ei olnud väga kindlat plaani. Teadsin, mida tahan teha, aga planeerisin alustada umbes 1,5 aasta pärast, kui beebi on suuremaks kasvanud. Kursuse jooksul tekkis mul uus idee, mida ma saan kohe rakendada ja ei pea ootama. Tänaseks ma juba tegutsen ja nii põhjaliku kursuse eest oleksin olnud valmis ka rohkem maksma!”
⭐⭐⭐⭐⭐
Karen Mutle
“Ma juba olen mikroäri kursust mitmele inimesele soovitanud ja soovitaksin veel! See sobib nii inimesele, kes unistab ettevõtlusest kui ka juba algajale ettevõtjale, kes on natukene tegutsenud, aga pole päris kindel, kas ta idee on ikka vettpidav, kuidas teha turundust ja kuidas ehitada ise professionaalse välimusega koduleht.”
⭐⭐⭐⭐⭐
Liisbet Saue
“Varem on olnud mul ettevõtlusega seoses tunne, et väga palju peab tegema kohe, sul peavad olema suurepärased teadmised väga erinevatel teemadel või palju abilisi, töötajaid. Kui seda kõike pole, siis pigem pole mõtet alustada. Nii hea oli kursusel kuulda seda teooriat ja praktikat, kuidas läheneda. Süstida endasse ka seda tunnet, et igaüks võib hakkama saada. Mikroäriga alustamise kursusesse investeeritud raha oli seda väärt ja kursus pakkus rohkem, kui oleksin osanud oodata!”
⭐⭐⭐⭐⭐
Krislin Kämärä
“Enne olid mul ettevõtlusega alustamisest väga piiratud uskumused, mis on nüüdseks totaalselt muutunud. Igal koolituspäeval neid vau-momente. Eriti tugeva emotsiooni jätsid ikkagi esimesed kaks koolituspäeva, sest siis toimus minus totaalne ärkamine ettevõtlusmaailmas. Mul on ülimalt hea meel selle otsuse üle, et liitusin selle kursusega!
⭐⭐⭐⭐⭐
Ervin Saar
"Mikroäri kursus andis väga praktilised juhised oma mikroäriga alustamiseks, kursuse tasu oli kindlasti seda väärt! 🙂 Enne koolitust ma ei oleks teadnud, kuidas alustada. Isegi, kui oleksin alustanud omal käel, siis tänu koolitusele saan kindlasti mitmeid "ämbreid" vältida."
⭐⭐⭐⭐⭐
Karin Saan

MIDA SA KURSUSEL ÕPID:

1. päev: EDUKA ETTEVÕTJA MÕTTEVIIS

 • Kuidas igaüks saab luua enda ellu finantsilist sõltumatust ja vabadust.
 • Kuidas lõpetada edasilükkamine ja teha õigeid samme edu suunas.
 • Miks ei ole mõtet muretseda, kui teised sama toodet/teenust pakuvad.
 • Mis on suurim viga, mida nii alustavad kui ka kogenud ettevõtjad teevad.
 • Turundusstrateegia, mis sinu meililisti (potentsiaalsete klientide hulka) kasvatab.
 • Paneme paika selged eesmärgid, mis annavad motivatsiooni ja järjepidevuse.
 • Kuidas enda selgemini mõista enda eesmärki ja missiooni.

2. päev: Äriidee avastamise teejuht

 • Miks on enamus ärivõimalusi tavainimesele nähtamatud ja kuidas neid märgata.
 • Mis on eduka äriidee esimene eeldus (sellega eksides on hiljem raske müüa).
 • Milliseid online-tööriistad ja keskkonnad aitavad leida äriideid.
 • Kuidas ühest äriideest on võimalik luua veel kümneid erinevaid ideid või tooteid.
 • Milliseid online ärivõimalused on hetkel kasumlikud ja kuidas nendega võita.
 • Millised oskused aitavad praegu internetis lisa teenida (igaühe jaoks õpitavad).
 • Kuidas testida ideed enne, kui sellesse aega ja raha investeerima hakata (hoides kokku tuhandeid eurosid).

3. päev: TURUNDUS JA KLIENTIDE LEIDMINE

 • Milline on reaalseid tulemusi toov strateegia klientide leidmiseks (igapäevaselt Instagrami postitamata). 
 • Mis on kõige olulisem number, mis aitab sul äri kasvatamisele kohe õigesti läheneda. 
 • Mis on suurimad vead turunduses, mida väikeettevõtjad teevad (võivad sind valele teele viia ja saada saatuslikuks).
 • Mis on need 5 Facebooki reklaamistrateegiat, mida edukad ettevõtted kasutavad.
 • Kuidas Instagramis edukalt turundada ja miks ei ole suur jälgijaskond oluline.
 • Kuidas tekitada klientides soov osta sinu toodet/teenust ilma “pähemäärimiseta”.
 • Kuidas luua väärtuspakkumine, mis teeb sinu veebilehe külastajatest, sotsiaalmeedia jälgijatest ja meililistist maksvad kliendid.
 • Kuidas kasutada ChatGPT abi sotsiaalmeedia sisu, müügitekstide ja -kirjade loomisel (enam ei pea loomingublokiga istuma ja ideid ootama).

4. päev: HAKKAME EHITAMA

 • Kuidas leida enda ideele disainer või tootja ja hakata esimest versiooni looma.
 • Kuidas tehniliste oskusteta ise veebileht luua (olen samade tööriistadega enda ettevõtetes miljoneid teeninud).
 • Millistele platvormidele veebikoolitusi luua ja kuidas esimene versioon laivi saada.
 • Kuidas ise professionaalseid kujundusi luua ja disaineri pealt raha kokku hoida.
 • Milliseid küsimused aitavad toote täiustamiseks klientidelt ausat tagasisidet saada, et olla veel edukam.

5. päev: TULUALLIKAD JA TURUNDUSPLAAN

 • Kuidas luua selge plaan olulistest tegevustest kulutamata aega ebaolulisele. 
 • Kuidas klientide ootusi ületades panna nad sinu eest tasuta turundust tegema.
 • Selgitan lahti 6 viisi müükide suurendamiseks, mille abil rohkem raha teenida.
 • Kuidas mõõta tulemusi ja teha targemaid otsuseid.
 • Timo Porvali parimad soovitused väikeettevõtjale: kuidas luua tutvusi ja leida kliente.

Milline su elu pärast kursust välja näeb

See kõik on väga tore, aga…

…sa arvad, et sa ei suuda leida ideed

Ära sellepärast muretse. Pühendame äriideele terve päeva, mis paneb ka sinu mõtted hoopis uues suunas liikuma.

…sa ei tea, mida ettevõtlusega alustamiseks tegema peab

Käime koos kõik sammud läbi ja sa näed, et selles pole midagi ülearu keerulist. Kui mina sain hakkama, saad sina ka. Kui sulle jääb siiski midagi arusaamatuks, saad sa meie kohtumistel kõik küsimused ära küsida. Samuti on sul võimalus teha seda meie kinnises Facebooki grupis. Usu, kõik soovivad aidata.

…sa arvad, et sul pole alustamiseks piisavalt vahendeid

Tõenäoliselt on sul olemas arvuti ja umbes 100 eurot, mis alustamiseks vaja läheb. Rohkem polegi vaja, et oma ideed testida ja näha, kas sellel on jumet.

…sa ei tea, kuidas kliente leida

Pühendame sellele teemale kursusel päris palju aega, nii et kui kursus läbi on, oskad teistelegi rääkida, mis klientide leidmiseks tegema peab. Neid viise on palju. 

…sa pelgad ebastabiilset sissetulekut

Sellepärast pole sul samuti vaja muretseda, sest sa ei pea kohe palgatöölt ära tulema. Oma äriga on võimalik alustada ka töö kõrvalt. Selle sammu teed siis, kui sissetulek on piisavalt suureks kasvanud ja sa näed, et tahad oma aja ettevõttele pühendada.

…sa kardad, et sul ei ole lisaraha teenimiseks aega.

Kas oled mõelnud, kui palju aega sa iga päev sotsiaalmeedias ja Netflixi vaadates veedad? 🙂 Võta selle arvelt üks tund päevas, ja ongi olemas. 

Mida teised on minu kohta öelnud

“Varem sõitsin kell 6 hommikul 12 km eemal asuvasse spordiklubisse, et kell 7 alustada hommikuse tunniga. Sain selle eest tasu 20€ ja tegin paralleelselt muud tööd juurde, et ära elada. Sven aitas mul luua ärimudeli, mis aitab mul treenida tuhandeid naisi online- ja live- treeningutega. Oma inimlike ja siiraste turundusoskustega aitas ta mul 600-lt Instagrami jälgijalt jõuda 11,2 tuhandeni, ehitada 7000+ liikmelise GraceFiti Facebooki grupi ja üle 10 000 liikmega meililisti. Usun, et Sveni kursus on Eestis ainuke, mis annab sulle praktilist nõu, kuidas oma ettevõttega alustada ja samal ajal hoiab elus unistusi, millist vägevat ja tähendusrikast elu sa läbi oma eneseteostuse võiksid elada.”

Shalini-testimonial-small

Shalini Mody

GraceFiti looja

“Korrastuskunstiga alustades õnnestus mul Svenilt välja kaubelda mõned mentorlus-sessioonid ja mul on selle üle superhea meel! Sven on mitu edukalt toimivat ettevõtet üles ehitanud ja aidanud teisi ettevõtteid käima lükata. Tal on olemas suur praktiliste kogemuste pagas, ta on kõik need sammud ise mitu korda ja erineval viisil läbi teinud. Ta tõesti mõistab seda, mis raskused ja rõõmud ühel alustaval ettevõtjal on ja teab, kuidas ühte alustavat ettevõtjat aidata ja suunata. Kui ma oleksin ise praegu ettevõtlusega just alustamas osaleksin 100% Sveni koolitusel!”

Mari-Ann-Lumeste-testimonial-small

Mari-Ann Lumeste

Korrastuskunst asutaja

“Sven oli inimene, kes veenis mind alustama oma brändiga. Mul polnud mitte mingit tahtmist ega julgust ise HOIA homespa brändiga alustada, sest see kõik tundus nii keeruline. Veensin end, et looduskosmeetika tegijaid on ju niigi turul küllalt. Sven oli nagu suur vend, kelle valvas silm mind koguaeg jälgis, vajadusel julgustas, õpetas ja andis soovitusi. Sven teeb asju hingega ja on minu meelest kõige motiveeritum inimene üldse, usun, et tema eeskuju järgimine aitas HOIA-l üldse nii suureks kasvada. Sven ei ole lihtsalt tore teoreetik, vaid inimene, kes kõike seda, mida ta räägib, on ka ise edukalt läbi teinud.”

Triinu-Karolin-testimonial-small

Triinu Karolin

HOIA Homespa asutaja

“Sven on turundaja, koolitaja ja inimesena mees, kellele olen kogu aeg alt üles vaadanud. Pole lihtsalt võimalik, et sind ei inspireeri Sveni lugu; kus ja mis tingimustes ta alustas ja kuhu ta jõudnud on. Kui sul on vähegi võimalik minna mõnele tema koolitustele, siis tee seda, sest see otsus teenib sulle raha KORDADES tagasi ja annab sulle õige mõttelaadi, mis kannab sind unistustele lähemale.”

121652457_3718117691539824_744232315432001138_n

Timo Porval

Turunduslabori ja digiagentuuri Lavii üks asutajatest

Kui palju kursus maksab?

Arvestades võimalusi, mida selle kursuse läbimine sulle annab, siis see on diil, millest sa ei taha mingil juhul ilma jääda.

Kursuse hind 595 € + KM

Kursuse läbimine näitab sulle, et vabadus, mille ettevõtlusega tegelemine sulle annab, pole vaid väljavalitutele. See on siinsamas, haara sellest lihtsalt kinni!

Järgmine kursus toimub 15. september – 20. oktoober 2023.

Kõik koolituspäevad toimuvad Zoomi vahendusel live-sessioonidena.

Kokku ootab meid ees viis kohtumist, millest tulevad ka salvestused, kui mõni päev ei peaks ajaliselt sobima. Saad neid järgmised 4 nädalat omale sobival ajal üle vaadata.

Koolituspäevad toimuvad: 15.09, 22.09, 6.10, 13.10 ja 20.10. Alustame kell 10:00 ja lõpetame 15:00 ajal.

Kohti on piiratud arv!

Miks ma selle kursuse läbi viin?

Ma tahan aidata inimestel elada sellist elu, mis neile päriselt meeldib ja kus nad saavad ise oma valikute üle otsustada.

Maailmas ei ole sellist palgatööd, mille vastu ma oleks nõus oma tänase vabaduse vahetama. 

Me elame üks kord. See peaks olema igaühe jaoks võimalus elada oma parimat elu, olles oma aja peremees, tehes seda, mida armastad ja pakkudes oma perele turvalist tulevikku.

Usun, et ka sina tunned, et elu peab olema midagi enamat…

Elan praegu elu, millest ma 10 aastat tagasi raamatutest lugesin. Ma ei ütle, et see teekond on kerge olnud, aga vaev on tulemust miljon korda väärt.

Pealegi… Teha tööd, mis sulle ei meeldi ja saada selle eest raha, millest ei piisa… Minu arvates on see palju raskem, kui mõned aastad parema tuleviku nimel pingutada.

Eriti veel keerulistel ja ebakindlatel aegadel nagu praegu.

Minul läks aga aastaid, enne kui julgesin esimese sammu teha, sest ma olin oma unistusega üksi. Ei olnud mul perekonna toetust, ettevõtjatest sõpru ega ka mentoreid, kelle käest nõu küsida.

Pidin ise kõik välja nuputama ja alustama sõna otseses mõttes täiesti nullist.

Sinul on selge eelis – Mikroäri kursusega olen mina sulle mentoriks. Kursuse jooksul mõistad, et vabadus, mille ettevõtlusega tegelemine sulle annab, pole vaid väljavalitutele.

See on siinsamas, haara sellest lihtsalt kinni!

Õppe kogumaht: 30 akadeemilist tundi auditoorset ja praktilist õpet

Igale osalejale väljastatakse tõend

Toimumise koht: Zoomi keskkond (online)

Registreeri 15. september – 20. oktoober 2023 toimuvale kursusele

Leave this field blank

Koolitaja:

Sven Nuum on lõpetanud Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor. Kaasasutaja kolmes ettevõttes ja 2015-2020 olnud BoostMe OÜ turundusjuht. Lisaks viimased 5 aastat koolitanud Eestis 2000+ ettevõtet sotsiaalmeedia turunduse alaselt, nende hulgas Tartu Ülikool, Breden Kids, Macta Beauty, Elisa, Placent Activ Milano, GOSPA, Edu Akadeemia, Alar Ojastu jpt.

Loe lähemalt svennuum.ee

Kursuse lõpetanu:

Kursuse läbinu oskab